20 Şubat 2012 Pazartesi

Kapşonlu Örgü Modelli Bayan Yelek
YUMAK:6
ŞİŞ NO: 6
BEDEN: 38-40
ÖN: 43 ilmek başlanır. 1 düz-1 ters, 5 cm lastik ör’ülür.lki kenara ön bant için 6 ilmek lastik devam eder.Örneğin kuruluşu: 6 lastikle düz-1 ters-14 düz- 6 lastik olarak ilk sıra tamamlanır. 16 düz olan kısımda, 6 sırada bir burgu yapılır: 8 ilmek 1 sola burgu, diğer sekiz ilmek sağa burgu. 3. saç örgüden sonra, bel kısmından her ön yüzde, 6 tersten sonra 1 ilmek kesilir. Düz ilmekler bitene kadar kesme yapılır.Bir burgu daha yapılır. Bu kez yaka eğimi için, diğer kenardan 2 sırada 1, lastikten hemen sonra 1 ilmek kesilir. 8. saç örgüde saç örgüsü 2′şer eksiltilir, bu kez 3+3 burgu ile devam eder. 3 saç örgüden sonra, saç örgüsü 2′şer eksiltilir ve 2+2 burgu ile devam eder. 4 kez saç örgüden sonra yedek şişte bekletilir. Diğer ön aynı şekilde, zıt yönde tamamlanır. Bir kenara, ön lastik kısma 2 düğme iliği açılır. (33. sırada ve sonraki 20. sırada)
 farklı yelek modelleri, modern yelek örnekleri, en güzel yelek çeşitleri, farklı kapşonlu yelek örnekleri
ARKA: 67 ilmekle başlanır. 1 düz-1 ters 5 cm lastik örülür. Örnek kurulur: 6 lastik-18 düz-1 ters-2 düz-1 ters-16 düz-1 ters-2düz-1 ters-18 düz-6 lastik. (16 düz olan kısımda ön gibi burgu yapılır.) Lastikten 20 sıra sonra iki yandan, lastik sonrası 1 er ilmek keserek, yanlardaki düz bölüm 5 kalana kadar devam edilir. Sonra 15 cm. düz örgü ile devam edilir. Tekrar aynı kenardan düzler, 2 sırada 1er arttırılır. 10 ilmek olunca düzler yedek şişe alınır.Öndeki ilmekler de şişe alınır.Arka devam eder. Diğer ön ilmekler de takılır.Hepsi beraber, kenarlarda 6 lastik, orta kısım düz örülür.2 sıra sonra, her 5 ilmek arasında 1 er ilmek arttırarak 28 cm. örüp, bitirilir.
Kaynak :alize örgüPosted By: Yonca Yonca

Kapşonlu Örgü Modelli Bayan Yelek

Share:

Post a Comment

Facebook
Blogger

1 yorum:

BENİMDENİZİM dedi ki...

merhaba paylaşımların çok güzel ellerine sağlık beende beklerim

Blogger news

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına sayglı olmayi amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanimlanan haber, video ve resim içeriği erişimi sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin ekleyip zaman aşımına uğramış, haberleri, videoları ve resimleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Telif hakkı olduğu içeriği, iletişim linki ile bize ulaştıktan sonra, ilgili olan içerik 3 gün içinde siteden kaldırılır. Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

ziyaretci

© Bir Kadınla Başlar Her şey All rights reserved | Theme Designed by Seo Blogger Templates