Şapka ve patik

By 08:36 , ,


 Patiklerin yapımı hanimelim.net ten...




 Şapkanın yapımını hazalca  arkadaşımın anlatımlarıyla yaptım teşekkür ediyorum ve blogunu ziyeret etmenizi öneriyorum..Tüm örgüleri anlatımlı..

Şapkanın yapımı:
3 ilmek başladım ve ortadaki ilmek düz yanlar haroşa olacak şekilde düz ilmegin yanından her sırada artırdım.Arka sırası yine haroşa orta ilmek ters işleniyor..
Bu artırmalar 25 tane oluncaya kadar devam ettim.25+1+25 ilmik olunca 6 sıra düz ,3 sıra haroşa ,6 sıra düz ,3sıra yine haroşa ve 6 sıra düz yapıyoruz ve eksiltmelere başlıyoruz.
Ortadaki ilmigimiz yine düz olacak.Orta ilmege gelmeden 3 ilmik birden kesiyor 1 doluyor ve orta ilmeği işliyoruz 1doluyoruz ve 3ilmegi birden kesiyoruz..Artırmalar bittiginde şapkamızın ön tarafından ilmik çıkarıyoruz( terse düze dikkat edin daha sonra bu ördüğümüz kısmı ters çevirip şapkanın üzerine dikeceğiz )gelecek şekilde 3 düz 1 ters 12 sıra işliyoruz...12 sıra sonunda düzleri kesiyor ve tersleri aşağıya kadar söküyoruz ve şapkanın önüne çevirip dikiyoruz..
Altkısıma yine şişimize 50 ilmek atıyor ve şapkamızın altından ilmik çıkarıyoruz sonra 50 ilmik daha artırıyoruz..2 sıra haroşa örüp kesiyoruz buda şapkamızın bağlarını oluşturuyor..

Kolay gelsin..





Hoşunuza Gidebilir

1 yorum