Bayan süveteri / anlatımlı

By 10:41 ,
Yeni başladıgım süveter.Nohut örnegi ve saç örgüleriyle yapılmış  tüm işlenen bir model.2011 kışında yine bolca moda olan süveter ve yelekler genç kızların gözdesi olacak.
Yapılışı ve şemalar haberin devamında


Şemalarİlmek sayıları (yandaki nohut örneginden beden ölçünüzü ayarlayabilirsiniz)Ölçüleri ipe ve şişlerine uymayanlar burdan beden ayarlaması yapsınlar.

38/40 (42/44-46/48)
126 (138-146 /) ilmek olacak.
5 numaralı şişle başladım.İpin her hangi bir yazısı bilgisi yok bu yüzden ayrıntıları yazamıyorum.Ama çok kalın olmayan bir ip daha iyi olur diye düşünüyorum.


8 sırada küçük saç örgülerini 16 sırada da büyük tam ortadaki saç örgülerini büktüm.
Bükme işlemleri şemada tam belli olmuyor.Tam ortadaki saç örgüleri Y burgu dedigimiz şekilde olacak.Tek fark arada 2 tane ters ilmek var.
Burda var
http://www.nako.com.tr/Nako-Knitting-Cl ... spx?kid=57

Kol artırmasına kadar tomurcuk modeli olmayacak.

Şemaları inceleyerek başlayın arkadaşlar sağ ve sol saç örgüleri farklı çünkü.

8-10 sıra lastikden sonra
20-25 cm yada 5 -6 burma yaptıkdan sonra tam ortadan ayırıyoruz hanımlar.(kendi zevkinize ve boyunuza göre ayarlayın yaka yüksekliğini)Sol tarafı yapmaya devam ediyoruz.Şişimizde 33 orta ilmek + 1 ters örgü, ölcünüze göre ayarladıgınız nohut örnegi ve 12 kenar ilmeği olacak.

Örgünüzün boyunu nekadar istiyorsanız koltuk altına göre ayarlayın ve örün.Sonra 13 tane kol için artırma yapacagız ve kol diye yazdıgım şemaya göre örecegiz.Sağ -sol yönlerine dikkat.

Yine hanimelim.net te beraber ördüğümüz bir süveter..

Hoşunuza Gidebilir

2 yorum