erkek çocuk kazak modeli ve yapılışı

By 13:21


Erkek çocuk kazağı modeli
ÖN-ARKA: 86 ilmek başlanacak, ilmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 10 sıra lastik örülecek. Lastik üzerinde yanlardan ! ilmek içerden l’er ilmek artış yapılırken bu arada ilmekler de diagramdakı şekilde dizilerek modellı örgüye başlanacak. Diag-ram takip edilerek modelli örgü uygulanıp beden boyu 35 cm’de ön yaka ortasından 12 ilmek yanlardan da 1 kere 4, 1 kere 3.1 kere 2 her 4 sırada birde 3 kere l’er ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmeklerde 2 kere 13 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Arka parçada ön parça gibi aynı şekilde başlanıp önde yapılan sıralı işlemler ve v. örgü aynı şekilde uygulanarak örülüp beden boyu 42 cm’de arka yaka ortasından 24 ilmek yanlarından da 6′şar ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmeklerde 2 kere 13 ilmek olarak kesilerek arka parçada bitirilecek.

KOL:
50 ilmek başlanacak, ilmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 10 sıra lastik örülecek. Lastik üzerinde diagramdaki model uygulamaya başlanıp örgüye devam edilirken bu arada yanlardan 1 ilmek içerden her 4 sırada bir l’er ilmek artış yapılarak kolda 72 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 32 cm’de koldaki ilmekler kesilerek kol bitirilecek.

YAKA:
98 ilmek başlanacak, ilmekler 2 duz 2 ters olarak dizilip 8 sıra örüldükten sora ilmekler tüm yaka etrafına dikilerek bitirilecek.

Netten alıntıdır yapanın eline sağlık..Benim anlatımın diyarsanız yorum yazın isminizle yayınlayayım

Hoşunuza Gidebilir

0 yorum