Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü Anlatımlı

By 17:08 ,


Ayakkabı süsükollar için 20 trabzan önler için 16 şar tarbazan arka içind de 32 trabzan yaptım toplamda 104 trabzanla başladım. 16 trabzan 1 zincir aynı yere batıyoruz(16cı trabzanın yaptıgımız yer) ve 20 trabzan 1 zincir aynı yere batıyoruz 32 trabzan(arka ) ilk baştaki gibi devam ediyoruz..her arada yani kolllarda ön ve arkada 1 er zincir çektiğimiz yeerlerin üzerine 2 trabzan artırıyor 1 zincir çekiyor tekrar 2 trabzan yapıyoruz toplamda 4 tane artırmış oluyoruz..Eminim herkes biliyordur bu kısmın yapılışını..

10 sıra bu şekilde robayı yapıyoruz..ipin kalınlıgına ve tığa göre degişebilir çocuga ölçerek yapmak daha iyi olur..

Modele geçerken kolları ayırıyoruz. ön ve arkayı beraber işliyoruz.Modelde basit 3 tane 2 li trabzzan (ben 3lü trabzan yaptım) 1 zincir tekrar 3 trabzan 2 zincir altdan 3 tane ara bırakıyor 4 cü trabzana batıyoruz.1 tane trabzan yapıyoruz 1 zincir bir tane daha trabzan yapıyoruz.

Bu şekilde sonuna kadar gidiyoruz.Dönüşde tam tersini yapıyoruz boş olanlara 6 tane trabzan dolu olanada 2 trabzan yapıyoruz..Uygun boya gelene kadar bu şekilde yapıyoruz..Uçlarını ipi koparmadan dolu olanların üzerini 8 tane aralarına 1 er zincir çekerrek dolduruyoruz boş olan yerede zincir çekmeden batıyor ve diger dolu trabzan olanın üzerini 8 trabzanla dolduruyoruz..

Model aslında daha uzun olacaktı hırka degil dizlere kadar inen bir model düşünüyordum ipim yetmedi..

Yakayıda üstüne tam sıra trabzan yaptım 1 sıra daha sonra bedende uyguladıgım modeli yaptım..

Kollarda 12 sıra modelsiz trabzan yaptım ve 9 sıra model yaaptım ve uçlara uyguladıgım dolguyla bitirdim..

uçlarını farklı bir iple çevirdim..

Ceketin ve şapkanın tasarımı bana aittir..

Hoşunuza Gidebilir

0 yorum