29 Ekim 2010 Cuma

Erkek Çocukları için Sarı Bere ve Atkı Anlatımlı

Kış geldi çocuklarımız üşümesin.
Bere(kalın iple daha güzel oluyor)
102 ilmek başlayıp bir sıra ters örün.

1.sıra:1 kenar ilmeği,*1 düz,6 pirinç (1d,1t,1d,1t,1d,1t),1 düz,3 ters,2 düz,2 ters,2 düz,3 ters* işaret arası **sıra sonuna kadar tekrar,1 kenar ilmeği.

2.sıra:1 kenar ilmeği,1 ters,6 pirinç (1t,1d,1t,1d,1t,1d) ,1 ters,3 düz,2 ters,2 düz,2 ters,3 düz işaret arası **sıra sonuna kadar tekrar,1 kenar ilmeği.

12 sıra bu şekilde örüp saç örgüsünü yapıyoruz.Kırmızı ile yazdığım ilmekleri 3 erli saç örgüsü yapıyoruz.

Sonraki sıralar aynen örülecek sadece kırmızıyla yazılan ilmekler artık 6 düz olarak örülecek.12 sırada bir saç örgüsü yapılacak.

Atkı
Atkısının modeli tamamen kendi hayal gücümdür :)

3 kenar ilmegi (ters yada haroşa) 1 düz 6 pirinç (arka sıradan gördügüm gibi ördüm tersi ters düzü düz ) 1 düz 3 ters 6 düz (saç örgüsü için) 3 ters 1 düz 6 pirinç ve 3 kenar ilmiği(kıvrılmaması için haroşa ördüm (haruşemi haroşa mi dogrusunu bilen yazsın lütfen)..

İstediğiniz uzunluga gelince kesin..Bir ucuna ipden püsküllerini yapın diğer ucu keserken saç örgüsünü kesmeden işledim ve diger tarafı keserek bitirdim..Saç örgülerini 3-3 ayırdım ve tek tek dügme deliği oluşturacak şekşlde işledim..Diger yarısınıda işledikden sonra yine tüm işleyerek ortada boşlık olşturdum ve 2-3 sıra sonra kestim..

Püsküllü kısma pompom yaptım...Düğmede kulanabilirsiniz ben bereye takım olsun diye pompom yaptım..

Kolay gelsin


Posted By: Yonca Yonca

Erkek Çocukları için Sarı Bere ve Atkı Anlatımlı

Share:

Post a Comment

Facebook
Blogger

Hiç yorum yok:

Blogger news

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına sayglı olmayi amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanimlanan haber, video ve resim içeriği erişimi sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin ekleyip zaman aşımına uğramış, haberleri, videoları ve resimleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Telif hakkı olduğu içeriği, iletişim linki ile bize ulaştıktan sonra, ilgili olan içerik 3 gün içinde siteden kaldırılır. Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

ziyaretci

© Bir Kadınla Başlar Her şey All rights reserved | Theme Designed by Seo Blogger Templates